Kas olete vahel hädas olnud projekti tulemuslikkuse analüüsiga? Või juurelnud, mida annab üks või teine projektijuhtimise meetod? Mida ometi peale hakata kõigi nende SWOTide ja muude analüüsimeetoditega, mida mõned paistavad sujuvalt valdavat, aga teie ei oska valida, milline meetod oleks kõige õigem? Kuidas teha riskianalüüsi? Kuidas leppida kokku erinevate osapoolte vastutus?
Olles juba üle kümne aasta juhtinud mitmesuguseid eri suurusega projekte nii Eesti kui ka välismaal, lugenud raamatuid, osalenud koolitustel ja kogunud teadmisi projektijuhtimise asjatundjate käest, tundus mulle ikkagi, et suuri ja pakse raamatuid projektijuhtimisest leidub küll, aga praktilist ja lihtsat projektijuhtimise põhimõtteid kokku siduvat juhist ei ole.
Seepärast otsustasin kokku võtta alusteadmised projektidest, milleta on projektide juhtimine väga raske või suisa võimatu.
Inimene ei suuda väga palju korraga õppida ja vaevalt kõik siin kirjutatu kohe arusaadav või kasutamiseks sobiv tundub. Kindlasti saab siit aga vajalikke põhiteadmisi, mida võib edaspidi täiendada kas mujalt juurde õppides või ise töö käigus proovides.
Siin on toodud lihtne ja kokkuvõtlik ülevaade peamistest projekti analüüsimise ja juhtimise meetoditest ning antud praktilisi näpunäiteid, et aidata projektipõhise töö tegijal valida sobivat meetodit oma projektide analüüsimiseks ja teostamiseks. Loodan, et need teadmised aitavad teid saavutada tulemusi tõhusamalt ja süsteemsemalt ning kokkuvõttes säästa oma aega ja energiat.